Największe zabytki Krakowa

Po raz kolejny odwiedziliśmy największe hotele **** w centrum Krakowa i spotkaliśmy się z turystami, którzy przyjechali tutaj tylko po to, aby zwiedzić najpiękniejsze zabytki tego miasta. Chcecie wiedzieć, gdzie się z nimi udaliśmy? Oto kilka kolejnych zabytków, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli będziemy w tym mieście. Zapraszamy Was na krótką wycieczkę po Krakowie.

Kościół Mariacki

Gdzie udać się w pierwszej kolejności? Takich miejsc na pewno jest kilka, ale z pewnością podczas pobytu odwiedzić trzeba Kościół Mariacki. Tak oto znajdziecie tu Państwo między innymi Wieżę Mariacką czy też Ołtarz Wita Stwosza. Dodajmy, że kościół ten zawsze stanowił świątynię krakowskiego mieszczaństwa. Wspomniany ołtarz to natomiast jeden z najważniejszych elementów tego kościoła. Nie wolno się tu nie znaleźć. Dodajmy jeszcze, że przedstawia on w głównej scenie Zaśnięcie Matki Bożej i Jej Wniebowzięcie.

Ulica Grodzka

Ulica Grodzka to oczywiście jedna z najpopularniejszych ulic całego miasta, która prowadzi od Rynku Głównego aż na Wawel. Możemy zauważyć, że jest to swego rodzaju krakowski deptak, gdzie zawsze, a szczególnie latem jest całe mnóstwo turystów. Oczywiście nie brak tu również dobrze znanych w Krakowie dorożek.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa to oczywiście jedno z najstarszych polskich muzeów, które założone zostało w roku 1899. Zauważmy tutaj, że muzeum to gromadzi eksponaty z zakresu kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, a także sztuki i tradycji mieszkańców Krakowa. Możemy powiedzieć, że jest to zbiór wszystkiego o Krakowie od czasów najdawniejszych do dziś. Dodajmy tutaj, że Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zamyka w sobie aż 14 Oddziałów, które są oczywiście bardzo różnorodne. Nie mamy w związku z tym wątpliwości co do tego, że każdy znajdzie tutaj coś w sam raz dla siebie.

Podsumowanie

Jak w związku z tym widzimy, możliwości jest naprawdę sporo. Zabytków w Krakowie jest bowiem całe mnóstwo, a przecież nie brak tutaj także i innych atrakcji, które warto odwiedzić. Dlatego też o atrakcjach Krakowa, które turyści sobie cenią najbardziej, napiszemy już w kolejnym wpisie. Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa taki krótki przewodnik po tym mieście, a przynajmniej spis miejsc, które musicie obejrzeć, odwiedzając dawną stolicę Polski. Trzeba bowiem powiedzieć sobie sprawiedliwie, że jest to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce, które zawiera w sobie również bardzo, ale to bardzo dużo atrakcji turystycznych i zabytków.