Zaplanuj swój pobyt w Krakowie

Kraków, idealne miejsce na ferie zimowe

Ferie zimowe to idealny czas na podróże. Interesującą destynacją w czasie zimy będzie między innymi Kraków. To miasto leżące w niewielkiej odległości od Zakopanego. Dlatego jeśli najdzie Cię ochota możesz pojechać na stok, czy zwiedzić zimową stolicę Polski. Nieopodal Krakowa leży także Beskid Żywiecki czy Wyspowy – dlatego miejsc do uprawiania zimowych sportów w pobliżu Krakowa znajdziesz sporo. Jeśli masz ochotę na łyżwy w dawnej stolicy Polski bez trudu znajdziesz miejsca, w których można pojeździć. Gród Kraka to także doskonała baza wypadowa do innych atrakcyjnych turystycznie miejsc w Małopolsce takich jak chociażby kopalnia soli w Wieliczce, Puszcza Niepołomicka czy obóz Auschwitz w Oświęcimiu. Jest wiele powodów, aby odwiedzić Kraków, zatem warto już teraz zaplanować swój pobyt w tym mieście.

Zadbaj o nocleg

W Krakowie masz do dyspozycji wiele miejsc noclegowych. Hotele, motele, hostele są rozsiane po całym mieście. Najwięcej z nich znajduje się w okolicach Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz, czyli w częściach Krakowa najpopularniejszych wśród turystów. Jeśli planujesz rodzinny wyjazd lub wybierasz się do grodu Kraka z paczką znajomych dobrym pomysłem będzie wynajem apartamentów. Dzięki temu zyskujesz dużą prywatność i nie płacisz oddzielnie za każde miejsce noclegowe, ale zbiorczo za cały apartament. Takie rozwiązanie często okazuje się dużo atrakcyjniejsze. Wynajem apartamentów to usługa, która zyskuje coraz większą popularność, dlatego w tak chętnie odwiedzanym przez turystów miejscu jak Kraków znajdziesz wiele takich mieszkań. Jeśli chcesz znaleźć coś eleganckiego w ścisłym centrum miasta z pewnością zainteresują Cię – apartamenty w Krakowie na wynajem.

Stwórz plan wycieczki

W Krakowie i jego okolicach jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Będąc w dawnej stolicy Polski koniecznie musisz odwiedzić Kościół Mariacki ze słynnym obrazem Wita Stwosza, przejść się uliczkami Starego Miasta czy wypić kawę na Rynku Głównym. Grzechem byłoby nie zobaczyć Bramy Floriańskiej czy Barbakanu. Idąc nieco dalej trafisz na Plac Matejki z pomnikiem upamiętniającym zwycięstwo Władysława Jagiełły pod Grunwaldem. W okolicach Rynku Głównego znajduje się także godne polecenia Muzeum Książąt Czartoryskich na ulicy Pijarskiej. Będąc w Krakowie nie sposób nie udać się na Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Smoczą Jamą. Innego dnia koniecznie musisz wybrać się na Kazimierz – dawna dzielnica żydowska ma, bowiem swój niepowtarzalny klimat.