Co różnicuje poszczególne modele zamiatarek ulicznych?

Pojazdy te można spotkać w przestrzeni miejskiej dość często. Standardowo, czas ich pracy w mieście zaczyna się wraz z wiosną, kiedy wyjeżdżają na ulicę i usuwają wszystkie zanieczyszczenia nagromadzone w miesiącach zimowych. Każde miasto albo posiada własną flotę tych maszyn sprzątających albo też zatrudnia operatora, który dysponuje swoją flotą pojazdów i świadczy takie usługi na rzecz miasta.

W praktyce, zamiatarki regularnie pracują na ulicach polskich miast aż do późnej jesieni. Ich przejazdy najczęściej są planowane na godziny o mniejszym natężeniu ruchu- wczesnym rankiem, wieczorem lub nocą. Wyjątek stanowią sytuację, kiedy ulice wymagają dodatkowego, szybkiego oczyszczenia na przykład ze względu na fakt, że prowadzone są różnego rodzaju roboty drogowe czy budowlane, co powoduje dodatkowe zanieczyszczenia na drogach. W praktyce okazuje się, że poszczególne typy zamiatarek mogą się bardzo między sobą różnić. Różne jest też ich przeznaczenie, a co za tym idzie także sposób eksploatacji.

Zamiatarki mogą być naprawdę bardzo różne

Można wymienić wiele cech, które różnicują poszczególne modele zamiatarek. Między innymi:

– To, jaki mają napęd. W ofercie Terberg Matec można już znaleźć najnowocześniejsze modele kompaktowych zamiatarek miejskich, które są wyposażone w napęd elektryczny. Alternatywę stanowią zamiatarki z napędem spalinowym. Warto jednak pamiętać o tym, że takie zamiatarki muszą spełniać restrykcyjne normy związane z ilością emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń.

– To, jak duże są to maszyny i do jakich celów są wykorzystywane. Mogą to być zamiatarki drogowe ze szczotkami umieszczonymi na froncie maszyny, ale i większe pojazdy wyposażone w duże zbiorniki na wodę, gdzie szczotki znajdują się z boku pojazdu lub w formie osprzętu wleczonego z tyłu.

– Poszczególne modele zamiatarek różnicuje ich wyposażenie. Są to maszyny stworzone do sprzątania, ciekawe są więc stosowane w nich patenty i rozwiązania, a także ewentualne udogodnienia, jakie zostały zaprojektowane dla operatora takiej zamiatarki.

Pamiętajmy o tym, że zamiatarki- tak jak i inne pojazdy- można serwisować. Podobnie jak z samochodami osobowymi, potrzebne mogą być części zamienne johnston, dzięki którym zamiatarka będzie mogła ponownie wyruszyć w trasę. Konkretne części zamienne johnston różnicuje dostępność pod względem konkretnego modelu zamiatarki oraz jej popularności. Warto jednak wybrać serwis, w którym znajdziemy wszystko, co potrzebne do profesjonalnej naprawy sprzętu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą https://www.terbergmatec.pl/