Tuleje- różnorodne produkty o wielu zastosowaniach

Tuleje- tak jak i wałki, walce oraz wały- mają wiele zastosowań i w zależności od profilu działalności danego zakładu- mogą pełnić różną funkcję. Powszechnie i na dużą skalę wykorzystuje się je w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie są niezastąpione przy konstruowaniu samochodów. Często stosuje się je także w przemyśle i tutaj mogą służyć zarówno do transportowania produktów i półproduktów jako elementy całego systemu, ale też mogą być częściami maszyn produkcyjnych.

Z jakiego materiału wykonuje się tuleje?

Można się spotkać zarówno z tulejami powlekanymi jak i tymi, które nie mają żadnej powłoki. Sam rdzeń może być wykonany zarówno z metalu jak i różnych tworzyw sztucznych. Do najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych należy PTFE i POM. Tuleje wykonywane z metali odznaczają się znacznie większą trwałością od tych, które produkuje się z tworzyw sztucznych. Nie wszędzie jednak jest możliwość zastosowania metalu- wówczas tworzywo sztuczne jest doskonałą alternatywą.

Tuleje można również podzielić ze względu na ich specyficzny kształt. Jednymi z popularniejszych są tuleje cylindryczne. Jak sama nazwa wskazuje, mają one kształt cylindra, ich szczegółowy opis można znaleźć bezpośrednio na stronie zajmującej się produkcją takich tulei- https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/nowe-tuleje-i-walce/. Innym rodzajem tulei są tuleje kołnierzowe. Obok nich, a także obok tulei cylindrycznych można także wymienić specjalne tuleje ślizgowe, które wykonuje się z brązu i mosiądzu.

Specjalne tuleje, które stosuje się w przemyśle drukarskim

Tuleje o specyficznych kształtach i właściwościach na dużą skalę wykorzystuje się w przemyśle drukarskim. Znajdują one zastosowanie przy druku materiałów, przy laminacji, a także w procesie uszlachetniania powierzchni. Specyficzne, specjalnie opracowane rodzaje tulei są stosowane do wykonywania nadruków na puszkach do napojów.

Dzięki wykorzystaniu elementów takich jak tuleje można wykonać bardzo wiele zadań, które mają swoją funkcję użytkową, praktyczną, a nawet marketingową. Specjalne rodzaje tulei są wykonywane na zamówienie. Wówczas zarówno ich kształt, wielkość, jak i materiał, z którego mają być wykonane są w pełni dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa oraz do zadań, jakie mają wykonywać.