O mnie

Cześć mam na imię Marlena, witam Cię na blogu podróżniczym, moja przygoda z podróżami zaczęła się jeszcze w dzieciństwie, moi rodzice są ludźmi, którzy zawsze uważali podróże za emocjonujące i kształcące, więc chętnie zbierali mnie i moje rodzeństwo na różny wycieczki.

Gdyby ktoś zapytał mnie dokąd odbyła się moja pierwsza podróż, nie umiałabym odpowiedzieć na to pytanie, jak daleko sięgam pamięcią zawsze w okresie wakacyjnym podróżowaliśmy z rodzicami. Od urodzenia bardzo lubiłam wodę więc najlepsze wycieczki to były te nad morze czy nad jeziora. Do dziś uwielbiam wodę, zrobiłam patent sternika i teraz nie tylko przyglądam się białym żaglówkom, ale także na nich pływam.

Kocham podróżować i zwiedzać nowe kraje, odkrywać nieznane miejsca, smakować egzotycznych potrwa. Najczęściej podróżuję z grupą znajomych, gdzie sami organizujemy sobie pobyt, ale także zdarza mi się korzystać z ofert biur podróży. Takie wakacje last minute potrafią być naprawdę tanie i pełne wrażeń.

Miłością szczególną pałam do wszystkich krajów latynoskich, uwielbiam temperament ludzi w nich mieszkających oraz ich gościnność oraz swobodę w wyrażaniu swoich emocji. Do tej pory udało mi się zwiedzić całą Hiszpanię i Portugalię, łącznie z wyspami należącymi do tych krajów, byłam także w Brazylii i Wenezueli. W ciągu najbliższych kilku lat chciałabym zwiedzić Argentynę, Chile i Meksyk. Już rozpoczęłam przygotowania do podróży. Na moim blogu chcę Wam opowiadać o moich podróżach oraz miejscach, które warto odwiedzić – zapraszam Was na wirtualną podróż po świecie!