Płytki ceramiczne- dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten materiał wykończeniowy?

Niemalże w każdym mieszkaniu można znaleźć właśnie ten materiał wykończeniowy- płytki ceramiczne. O ich popularności przesądza za pewne to, jak bardzo praktyczny i wygodny w użytkowaniu jest to materiał. I chociaż wymaga zazwyczaj pracy doświadczonego glazurnika, ciągle chętnie się na niego decydujemy. Jakie są wobec tego największe zalety płytek ceramicznych? Bez wątpienia jest ich przynajmniej kilka.

Dlaczego warto wybierać płytki ceramiczne?

Oto 6 najważniejszych powodów, które warto wziąć pod uwagę:

1. Jest to materiał wyjątkowo trwały- oczywiście, warto sprawdzać klasę ścieralności wybranych przez nas płytek. Zazwyczaj jednak raz położone mogą nam towarzyszyć nawet nie przez kilka, a kilkanaście lat.

2. Jest to materiał odporny na wilgoć, blaknięcie czy na uszkodzenia mechaniczne- wytrzymałość płytek ceramicznych opisywana jest także przez ich odporność na stłuczenie, zarysowanie czy zadrapanie. Z powodzeniem mogą być pozostawać niezmiennie piękne w mieszkaniach, w których żyją małe dzieci i zwierzęta.

3. Jest to najlepsza propozycja do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka- to jeden z najczęstszych powodów tego, dlaczego warto wybierać płytki ceramiczne. Bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości, nic złego się też z nimi nie dzieje w sytuacji, kiedy przypadkiem coś się wyleje czy kiedy rozchlapie się woda z kąpieli. Dlatego też znajdują one zastosowanie nie tylko na podłogach, ale i na ścianach. W łazience często są kładzione aż po sam sufit lub też do ¾ wysokości pomieszczenia. W kuchni doskonale sprawdzają się w przestrzeni pomiędzy dolnym a górnym ciągiem szafek kuchennych. Płytki sprawdzają się w kuchni także dlatego, że stosunkowo łatwo jest z nich zmyć osad czy też warstwę nagromadzonego tłuszczu. To znacznie prostsze od cyklicznego malowania ściany.

4. Płytki ceramiczne pozwalają na piękne wykończenie balkonu lub tarasu- ogromną ich zaletą jest fakt, że nadają się nie tylko do wewnątrz, ale i na zewnątrz. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na to, aby wybrany przez nas produkt był opisany jako mrozoodporny.

5. Jest to propozycja produktu o wysokiej estetyce- wymieniając zalety płytek ceramicznych nie można nie wspomnieć o tym, że potrafią one naprawdę pięknie prezentować się w naszych wnętrzach. Wiele propozycji posiada niesamowitą strukturę, nieszablonowe wzornictwo czy też zaskakujący kształt- taki jak chociażby płytki sześcioboczne. Dodatkowo, mogą również posiadać wspaniały połysk, co czyni je wyjątkowymi. Ogrom rożnych kolekcji i propozycji płytek na rynku sprawia, że można wpisać je w każdą możliwą stylistykę.

6. Produkt ten jest szeroko dostępny- płytki ceramiczne znajdziemy w każdym markecie budowlanym, jeśli jednak chcielibyśmy zainwestować w jakąś ciekawszą i unikatową stylistykę- warto odwiedzić dedykowany salon sprzedaży właśnie tych produktów. Jeden z takich salonów dostępny jest na stronie https://mirad.pl/. Przeglądając tego rodzaju salony sprzedaży szybko zorientujemy się w tym, jaka ceramika jest obecnie najmodniejsza i najchętniej wybierana.