Założenie spółki w Hiszpanii w branży hotelarskiej – jak to zrobić?

Założenie spółki w Hiszpanii w branży hotelarskiej to dla wielu osób sposób na nowy biznes lub rozwój swojego aktualnego przedsiębiorstwa. Hiszpania to kraj o bogatej historii i kulturze. Od 1986 roku jest integralną częścią Unii Europejskiej. Ale jakie są kroki, aby założyć firmę w Hiszpanii? Następnym krokiem byłoby otwarcie rachunku bankowego w jednym z wielu banków w Hiszpanii. Umożliwi to wypłatę zysków na konto nowej firmy i wypłatę pieniędzy w razie potrzeby. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy artykuł sprawi, że znajdziesz dla siebie jedno z najlepszych rozwiązań.

Założenie spółki w Hiszpanii w branży hotelarskiej krok po kroku

Procedura zakładania spółki w Hiszpanii wygląda następująco. Powinieneś skontaktować się z autoryzowanym agentem, aby zarejestrować swoją firmę. Upoważniony agent będzie wymagał dostarczenia wszelkiej niezbędnej dokumentacji, takiej jak — dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Niezbędne będzie także potwierdzenie adresu, dowód kapitalizacji, numer identyfikacji podatkowej przedsiębiorstwa i każdego wspólnika, jeśli dotyczy. Firmę można założyć w Hiszpanii, wykonując następujące czynności. Zarejestruj nazwę firmy w hiszpańskim rejestrze handlowym. Uzyskaj hiszpański numer identyfikacji podatkowej (NIF). Otwórz konto bankowe w Hiszpanii. Złóż wniosek o pozwolenie na prowadzenie działalności, które nazywa się RFE (Residencia de Finca Empresarial) lub CIF (Carta de Inspección Fiscal). Złóż wniosek o numer VAT. Złóż wniosek o numer EI (NIE), który jest potrzebny do otwarcia konta bankowego i uzyskania dostępu do usług rządowych. Czy założenie spółki w Hiszpanii w branży hotelarskiej to dobre rozwiązanie mimo upływu lat i faktu, że ten pomysł jest bardzo popularny wśród Polaków? Uważamy, że tak.

Dlaczego warto założyć spółkę w Hiszpanii?

Hiszpania to kraj w Europie. Jest jednym z najbogatszych i najludniejszych krajów Unii Europejskiej. Kraj ma bardzo zróżnicowaną kulturę i historię. Hiszpania to kraj zdecentralizowany z wieloma wspólnotami autonomicznymi. Hiszpania od wieków jest potęgą gospodarczą i jest piątą co do wielkości gospodarką świata pod względem nominalnego PKB, a także jednym z czołowych światowych eksporterów towarów, usług i kapitału. Aby założyć firmę w Hiszpanii, należy podjąć pewne kroki.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zarejestrować swoją firmę w hiszpańskim urzędzie podatkowym. Można to zrobić wypełniając formularz rejestracyjny i wysyłając go do agencji. W formularzu zostaniesz poproszony m.in. o nazwę Twojej firmy, adres i dane kontaktowe. Następnym krokiem jest wybór nazwy handlowej. Nazwa handlowa zidentyfikuje Twoją firmę na rynku i odróżni ją od innych firm w Hiszpanii lub za granicą, które mogą mieć podobną nazwę. Twoja nazwa handlowa musi być zarejestrowana w Rejestrze Handlowym Handlu i Spółek (Registro Mercantil) hiszpańskiego Ministerstwa Przemysłu, Energii i Turystyki (Ministerio de Industria, Energía y Turismo). Na koniec musisz złożyć wniosek o numer identyfikacyjny pracodawcy (NIE). Więcej przeczytasz tutaj – https://accountingservicesinspain.com.