Madera i Teneryfa – najpopularniejsze kierunki wakacyjne

Jak już Wam wcześniej wspominałam uwielbiam kraje latynoskie, dlatego Hiszpania i Portugalia to kierunki podróży, które najczęściej wybieram. Jak się okazuje nie tylko ja, Teneryfa i Madera stają się bowiem najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnymi w ostatnich czasach. A o to kilka podstawowych informacji o tych wyspach:

Teneryfa to hiszpańska wyspa położona w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Geograficznie Teneryfa jest częścią Afryki, jednak ponieważ wyspa należy do Hiszpanii, politycznie jest częścią Unii Europejskiej. Ciepły klimat w zasadzie przez cały rok, brak konieczności posiadania paszportu oraz tanie linie lotnicze, które latają na Teneryfę sprawiają, że staje się to coraz bardziej popularny kierunek podróży, tak Polaków, jak i europejczyków. Teneryfa jest bardzo zróżnicowana klimatycznie i geograficznie. Na wyspie znajdują się dwa zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego, są to: wulkan Teide, który jest objęty ochroną jako park narodowy, oraz zabytki miasta La Laguna.

Madera natomiast to wyspa portugalska, która również leży na Oceanie Atlantyckim, tak jak Teneryfa. Podobnie jak hiszpańska wyspa, również Madera jest geograficznie zaliczana do Afryki, a politycznie do Unii Europejskiej. Lecąc na Maderę nie trzeba mieć paszportu. Średnia roczna temperatura na Maderze to 22,6º C, jest to zatem ciepła wyspa, na którą chętnie wyjeżdżają europejczycy niezależnie od pory roku. Najsłynniejszym urodzonym na Maderze obywatelem tej wyspy jest Cristiano Ronaldo, czym władze Madery lubią się szczycić.