Tanie podróżowanie

Wielu ludzi ma błędne przekonanie, że podróże są kosztowne, więc ich na to nie stać – nic bardziej mylnego, podróżować można bardzo tanio, należy tylko poznać tricki, które to umożliwiają.

Tanie nocowanie

Jest wiele sposobów na spędzenie noce w miejscu, które zaoferuje atrakcyjną cenę. Jeśli chcemy spać za darmo w stolicach dużych miast można skorzystać z Couchsurfingu jest to strona internetowa za pośrednictwem, której można znaleźć nocleg za darmo. Jest tylko jeden warunek, w zamian trzeba również udostępnić nocleg u siebie, lub zadeklarować chęć oprowadzania innych ludzi po swoich okolicach. Innym sposobem na tani nocleg jest skorzystanie z hosteli, które oferują miejsca w pokojach wieloosobowych, są one z reguły o wiele tańsze, a oferują często atrakcyjną lokalizację.

Tanie latanie

Podróżować można na wiele różnych sposobów, ale w dalekie podróże najlepiej jest wybierać się samolotami. Wystarczy na bieżąco śledzić strony tanich linii lotniczych oraz strony, które zajmują się wyszykowaniem tanich lotów, a można za bezcen zwiedzić najdalsze kraje świata. Często warto sprawdzać linie, które latają nie tylko z naszego, ale także z pobliskich miast, wówczas na lotnisko dojeżdżamy samochodem, zostawiamy go na parkingu, takim jak ten – parking przy lotnisku pyrzowice i z komfortem psychicznym, że samochód jest bezpieczny ruszamy w dalszą podróż.

Tanie przemieszczanie

Jadąc czy lecąc do innego miasta często chcemy zwiedzić atrakcje, które znajdują się w różnych jego częściach, dlatego warto aby nie przepłacać i nie musieć poruszać się taksówkami, warto zorientować się w kwestii biletów np. całodniowych lub całotygodniowych – w zależności od tego ile czasu spędzimy w danym mieście i czy dużo chcemy się poruszać za pośrednictwem komunikacji miejskiej.

Tanie śniadanie

Poszukując tanich posiłków zawsze warto jest skręcać w boczne, mniej turystyczne uliczki. Zasada, że im dalej od atrakcji turystycznych, tym tańsze posiłki, obowiązuje w większości miast świata.