Wakacje w terenie kontra wakacje w hotelu

Wakacje i urlop można spędzać zarówno korzystając wyłącznie z atrakcji hotelu jak i zwiedzając miejscowość, do której przyjechaliśmy.

Jeśli mamy ochotę spędzać czas głównie poza hotelem, aktywnie, zwiedzając zabytki, atrakcje, parki, ścieżki rowerowe, ścieżki edukacyjne i temu podobne, musimy liczyć się z tym, że tego rodzaju wakacje trochę nas wymęczą. Codzienne kilku godzinne zwiedzanie wymaga siły fizycznej i zaangażowania w planowanie. Sporo czasu wymaga przygotowanie wycieczki, zapakowanie jedzenie, picia, map, sprzętu itp. – szczególnie, jeśli chodzimy na wycieczki z dzieckiem.

fot: https://kompleksbeskid.pl/index/hotel

Wakacje w hotelu natomiast zapewniają nam pełen relaks, wypoczynek dla mięśni, lekkie zmęczenie jeśli lubimy pływać i atrakcje ograniczające się do pobytu w hotelu. Może to być sala zabaw, baseny solankowe, baseny z borowiną, groty solne, siłownia, a jeśli jesteśmy w takich miastach jak Kołobrzeg, czy inny duży kurort wybór atrakcji hotelowych jest ogromny. Spędzanie wakacji poza hotelem jest dosyć męczące, ale obfituje w ciekawe wyprawy i możliwość korzystania z wielu atrakcji, wakacje w hotelu zapewnia nam relaks i odpoczynek, ale ogranicza się wyłącznie do atrakcji hotelowych. Także najlepiej spędzać wakacje przeplatając dni hotelowe z tymi poza hotelem. Wówczas mamy mnóstwo atrakcji, a pomiędzy nimi mamy szansę odpoczywać.